Документи

Книга 3 | Розділ 2. Київ від початку війни до вступу німецьких військ

Наказ Районного військового комісаріату Ленінського району м. Києва про мобілізацію до лав Червоної армії у зв’язку з початком війни

23 червня 1941 р.

Текст (укр.)

НАКАЗ

Ленінського Районового Військового Комісаріату.

 

Президією Верховної Ради Союзу Радянських Соціалістичних Республік ОГОЛОШЕНО

МОБІЛІЗАЦІЮ Робітничо-Селянської Червоної Армії та Військово-Морського Флоту.

Перший день мобілізації __[22 червня]___19 [41] року1

 

§ 1

До лав Робітничо-Селянської Червоної Армії та Військово-Морського Флоту призиваються такі групи військовозобов’язаних, які постійно, або тимчасово проживають на території м. КИЄВА:

а) особи командного та начальницького складу запасу, яких ПРИПИСАНО до військових частин та установ РСЧА та Військово-Морського Флоту до військкоматів, місцевих пунктів і штабів протиповітряної оброни, до частин та органів НКВС і до Робітничо-Селянської Міліції;

б) особи молодшого командного, молодшого начальницького та рядового складу , яких ПРИПИСАНО до військових частин і установ РСЧА та Військово-Морського Флоту, до військкоматів, місцевих пунктів і штабів протиповітряної оброни до частин та органів НКВС і до Робітничо-Селянської Міліції.

Всі ці військовозобов’язані повинні з’явитися до тих пунктів та не пізніше того часу, що зазначені в мобілізаційних призначеннях при військових білетах.

§ 2

Усі військовозобов’язані, які призиваються згідно §1 цього наказу, під час явки до пунктів, що зазначені у мобілізаційних призначеннях, повинні взяти:

1) паспорт, військовий білет і мобілізаційне призначення;

2) харчі на час подорожі до частини;

3) документ та речі особистого обіходу, що зазначені в мобілізаційних призначеннях.

§ 3

Усі державні та громадські установи, заклади, підприємства й організації повинні звільнити від роботи військовозобов’язаних, які призиваються по мобілізації, розрахувати та забезпечити їх явку до пунктів і в строки, що зазначені у мобілізаційних призначеннях.

§ 4

ВІД ЯВКИ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ДО ОКРЕМИХ РОЗПОРЯДЖЕНЬ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ:

Усі військовозобов’язані командного, начальницького і рядового складу, яких не приписано і не мають при військових білетах мобілізаційного призначень.

§ 5

Зобов’язані поставити Робітничо-Селянській Червоній Армії та Військово-Морському Флоту автомобілі, мотоцикли, трактори з прицепками, тару під пальне, коней, вози та упряж:

а) колгоспи, радгоспи, державні та громадські організації, установи і підприємства – до пунктів та в терміни зазначені в мобілізаційних нарядах на поставку, що є в них;

б) особи, які мають вози та коней, що визнано за паспортом придатними для РСЧА, а також ті, що не мають паспортів на власних коней, – до пунктів і в терміни за вказівками сільрад.

Усі машини, коні та вози з упряжжю, що належить поставити, забезпечуються пальним, фуражом та запасними частинами, які зазначені в нарядах на поставку.

§ 6

Особи, які ухиляються від мобілізаційного призиву і поставки, а також осіб, які винні в навмисному псуванні, або в поставці непридатних коней, машин, возів та упряжі, притягаються до відповідальності за відповідними артикулами Кримінального Кодексу.

 

З ЧАСУ ОГОЛОШЕННЯ ЦЬОГО НАКАЗУ НІХТО НЕ МАЄ ПРАВА ПОСИЛАТИСЬ НА НЕЗНАННЯ ЙОГО.

§ 7

Цей наказ оголосити та роз’яснити в підприємствах, установах, радгоспах, колгоспах, будинках, гуртожитках та шляхом хатнього обходу у сільській місцевості.

 

Ленінський Районовий Військовий Комісаріат.

 

 

Київ: війна, влада, суспільство, 1939 – 1945. (За документами радянських спецслужб та німецької окупаційної адміністрації). – Київ: Темпора, 2014. - С. 241-242.